Aphelios Yetenek Seti

Karmaşık gibi görünen Aphelios'un yeteneklerini anlayabileceğiniz şekilde anlattık.

Aphelios
İtikatın Silahı
 6300   975
Zorluk: 
Rol: Nişancı

Ellerinde silahlarıyla ay ışığının gölgelerinden beliren Aphelios, inancına düşman olanları kasvetli bir sessizlik içinde ortadan kaldırır. Kendisini sadece keskin nişancılığı ve silahlarının sesiyle ifade eder. Onu dilsiz kılan bir zehirden güç almasına rağmen, kız kardeşi Alune ona yol gösterir. Uzaklardaki tapınağından, kardeşinin ellerinde ay taşından yapılma pek çok silahın ortaya çıkmasını sağlar. Ay gökte olduğu sürece Aphelios yalnız kalmayacak.

— Yetenekler

Pasif — Tetikçi ve Kâhin

Aphelios, kız kardeşi Alune’nin oluşturduğu 5 Lunari silahını kullanır. Aynı anda biri birincil diğeri de ikincil olmak üzere iki silaha erişimi bulunur. Her silahın özgün bir normal saldırısı ve aktif yeteneği vardır. Saldırılar ve yetenekler, silahın cephanesini tüketir. Aphelios cephanesi biten silahı bırakır ve Alune 5 silahtan bir sonrakini oluşturur.

Q yeteneği — Silah Yetenekleri

Aphelios’un, birincil silahına bağlı olarak değişen 5 farklı aktif yeteneği bulunur:

Calibrum (Tüfek): Uzun menzilli atışıyla hedefini işaretleyerek Aphelios’un uzun menzilli ikinci bir saldırı yapmasını sağlar.
Severum (Tırpan Tabanca): İki silahıyla da yakındaki rakiplere saldırırken Aphelios’un hızla koşmasını sağlar.
Gravitum (Top): Bu silahla yavaşlatılan tüm rakipleri sabitler.
Infernum (Alev Silahı): Koni şeklindeki bir alanda duran rakiplere alev atar ve Aphelios’un ikincil silahıyla onlara saldırmasını sağlar.
Crescendum (Çakram): İkincil silahını ateşleyen bir Gözcü Taret bırakır.

W yeteneği — Dönüştür

Aphelios birincil silahıyla ikincil silahını değiştirerek normal saldırılarını ve aktif yeteneğini değiştirir.

E yeteneği – Silah Sırası Sistemi

Aphelios’un üçüncü bir yeteneği yok. Burada Alune’nin Aphelios’a vereceği bir sonraki silah görünür. İlk başta silahların sırası bellidir ama zamanla değişebilir. Cephanesi biten silah, sıranın sonuna geçer.

R yeteneği — Ay Işığı Nöbeti

Bir rakip şampiyona isabet ettiğinde patlayan yoğun bir ay ışığı gönderir. Aphelios’un birincil silahının özel etkisini uygular.

— Kostümler

Gecenin Silahı Aphelios


Evet, karmaşık gibi görünen Aphelios’u anladıysanız ne mutlu bize. Aphelios’u dereceli veya normal oyunlarda oynamadan önce botlara karşı veya antrenman modunda oynamanızı hepimiz için daha sağlıklı bulmaktayım. Bir sonraki şampiyon tanıtımlarında görüşmek üzere hoşça kalın!

DAHA FAZLA
Ejder Kâhini Udyr ve Hextech Rammus şimdi mağazada!