Ashe Yetenek Seti

Ashe
Ayaz Okçu 
 450   260
Zorluk: 

Selam sihirdarlar! Hepimizin göz bebeği, öğretici sekmelerinden dolayı Aramda çivili kastığımız o Ashe şimdilerde bazen metada bazen değil yani çok değişken. Kimisi alır milletin kafasına kuş atar kimisi o kuşu ninja baron tehdidine karşı kullanır. Kimisi de hala oyunu öğrenmektedir ve q ya basıyorum çalışmıyor demektedir. Peki bu q’lar veya diğer skiller neler nasıl kullanırlar biraz onu inceleyelim.

 Pasif – Buz Atışı: Ashe’in saldırıları hedefi yavaşlatır ve yavaşlayan hedeflere verilen hasarı arttırır. Ashe’in kritik vuruşları ilave hasar vermez ama hedefe güçlü bir yavaşlatma etkisi uygular. Kite için ( Vur-Kaç) için en önemli yeteneğidir rakibi yavaşlatır hem de kritik vurdukça daha da yavaşlatır.

Q yeteneği – Pürdikkat:  Ashe saldırı yaptıkça Odak biriktirir. Azami Odak yüküne ulaştığında, Ashe Pürdikkat yeteneğini kullanarak bütün Odak yüklerini harcayabilir. Bu yetenek Ashe’e bir süreliğine Saldırı Hızı verir ve bu süre boyunca Ashe’in normal saldırısı güçlü bir ok yağmuruna dönüşür.

Pasif: Normal saldırılar 4 saniyeliğine Odak yükü kazandırır, bu etki en fazla 4 defaya kadar birikir. Yükler teker teker azalır ve 4 yüke ulaşıldığında Pürdikkat yeteneği kullanılarak bütün Odak yükleri tüketilebilir.
Aktif: Ashe 4 saniyeliğine %20/25/30/35/40 Saldırı Hızı kazanır ve normal saldırıları, 0 fiziksel hasar veren bir ok yağmuruna dönüşür. Bu süre boyunca Ashe, Odak yükü biriktirmez. Pürdikkat, Buz Atışı etkisi uygular.

W yeteneği – Yaylım Ateşi: Ashe, ilerledikçe yayılan ve fazladan hasar veren 9 ok fırlatır. Ayrıca Buz Atışı etkisi uygular.

Koni şeklinde bir alana, her biri Fiziksel Hasar veren oklar fırlatır. Rakipler, Yaylım Ateşi’nden gelen okları engelleyebilir; ancak yalnızca ilkinden hasar alır.Şampiyonlara isabet eden oklar, Buz Atışı’na yönelik Kritik Vuruş sayılır.

E yeteneği – Şahin Atışı: Ashe, Şahin Ruhu’nu haritanın herhangi bir yerine keşif görevine gönderebilir.

Ashe’in gözcülük yapması için canlandırdığı şahin, hedef konuma uçarken alanı açıp 5 saniyeliğine görüş sağlar. Ashe aynı anda en fazla 2 adet Şahin Atışı yükü bulundurabilir.Şahin Atışı, açığa çıkardığı şampiyonlar için Ashe’e asist kazandırır; ancak Ashe’in asist kazanabilmesi için bu şampiyonların atış öncesinde görüş dışında olması gerekir

R yeteneği – Büyülü Kristal Ok: Ashe düz bir hatta buzdan bir ok atar. Ok rakip bir şampiyona çarparsa hasar verir ve şampiyonun sersemlemesine neden olur. Sersemletme süresi, okun kat ettiği mesafe arttıkça artar. Ayrıca hedefin çevresindeki birimler de hasar alarak yavaşlar.

Attığı kristal buz oku, isabet ettiği ilk rakip şampiyonun sersemleyerek Büyü Hasarı almasına neden olur. Okun kat ettiği mesafe arttıkça sersemletme süresi de en fazla  saniyeye kadar artar. Çevrede bulunan rakipler, söz konusu hasarın yarısını alır.

Ashe’nin yetenek seti böyle idi. Eğer ki Ashe’yi daha önce oynamadıysanız antrenman modunda deneyip, sonrasında botlara karşı birkaç oyun attıktan sonra derecelide veya normal oyunlarda seçiniz diyerek küçükte bir öneride bulunalım.

Vadi’de görüşmek üzere!

DAHA FAZLA
Yasuo Yetenek Seti