Fizz Yetenek Seti

Rahatlıkla kule altında öldürüp kaçabilen Fizz'in yeteneklerine bakalım.

Merhaba sihirdarlar! Bugün rahatlıkla kule altından sizi kesebilen (dive) Fizz’in yetenek setini tanıtacağız. Fazlasıyla güçlü olan ve oyun taşıyabilme potansiyeli olan Fizz’in yeteneklerine fazla uzatmadan geçmek istiyoruz.
Fizz

Dalgaların Dümencisi
 4800   880
Zorluk: 
Rol: Suikastçı 

Fizz, Bilgewater çevresindeki resiflerde yaşayan amfibi bir yordle. Arada sırada batıl inançlı kaptanların denize bıraktığı adakları bulup getirse de en gedikli denizciler bile onunla ters düşmemeleri gerektiğini, onun hilebaz karakterini hafife alanların başına gelenlerin hikâyelerini biliyor. Sık sık kaprisli bir okyanus ruhuyla karıştırılan Fizz, görünüşe bakılırsa derinliklerdeki devasa etçil canavarlara hükmedebiliyor ve dost, düşman demeden önüne gelenin kafasını karıştırmaktan zevk alıyor.

YETENEKLER

Pasif — Çevik Dövüşçü

Fizz birimlerin içinden geçebilir ve şampiyonun tüm kaynaklardan aldığı hasar belli bir miktarda azalır.

Q yeteneği — Zıpkın Saldırısı

Fizz atılarak hedefini deşip geçerken büyü hasarı verir ve hedefine isabet etkileri uygular.

  • Bedel: 50 Mana
  • Menzil: 550

W yeteneği — Deniztaşı Zıpkın

Fizz’in saldırıları rakiplerinde kanamaya yol açarak birkaç saniye boyunca büyü hasarı verir. Fizz sıradaki saldırısını ilave hasar verecek şekilde güçlendirebilir ve kısa süreliğine sonraki saldırılarının gücünü arttırabilir.

  • Bedel: 30/40/50/60/70 Mana

E yeteneği — Oyunbaz / Düzenbaz

Fizz havaya sıçrar ve zarafetle zıpkınının üstüne konarak hedef alınamaz hale gelir. Fizz bunun ardından zemine darbe indirmeyi ya da tekrar sıçrayarak sert bir iniş yapmayı seçebilir.

  • Bedel: 90/95/100/105/110 Mana
  • Menzil: 400

R yeteneği — Denizin Dişleri

Fizz’in hedef yönde attığı balık, kendisine temas eden herhangi bir şampiyona yapışarak hedefi yavaşlatır. Kısa bir aranın ardından zeminden fırlayan bir köpek balığı hedefi havaya, yakındaki rakipleri de yana savurur. İsabet ettiği bütün rakipler büyü hasarı alarak yavaşlar.

  • Bedel: 100 Mana
  • Menzil: 1300

Fizz’in yetenekleri bu kadardı. Fizz’i dereceli veya normal oyunlarda oynamadan önce botlara karşı veya antrenman modunda oynamanızı hepimiz için daha sağlıklı bulmaktayım. Bir sonraki yetenek seti tanıtımlarında görüşmek üzere hoşça kalın!

DAHA FAZLA
Talon Yetenek Seti