Uncategorized

Kanlı Rıhtım’ın öcüsü: Pyke! Detaylı inceleme

0
Kanlı Rıhtım’ın öcüsü: Pyke! Detaylı inceleme pyke the bloodharbor ripper yt thumbnail phase 1 base 180504 final

Evet, bu içeriği girmekte biraz gecikmiş olabiliriz. Fakat Oyunpat Vadi ile ilgili çalışmalar hala sürüyor ve gün geçtikçe bazı şeyler yerine oturuyor. Sizlere en iyi ve en kaliteli şekilde içerik sunabilmemiz adına tüm gücümüzle çalışıyor ve çabalıyoruz. Her neyse, sizleri daha fazla sıkmadan hemen konumuza geçelim!

Kanlı Rıhtım’ın öcüsü: Pyke! Detaylı inceleme icon p 150x150 Kanlı Rıhtım’ın öcüsü: Pyke! Detaylı inceleme icon q 150x150 Kanlı Rıhtım’ın öcüsü: Pyke! Detaylı inceleme icon w 150x150 Kanlı Rıhtım’ın öcüsü: Pyke! Detaylı inceleme icon r 150x150 Kanlı Rıhtım’ın öcüsü: Pyke! Detaylı inceleme icon e 150x150

Kanlı Rıhtım’ın öcüsü: Pyke! Detaylı inceleme pykebar

Kanlı Rıhtım’ın öcüsü: Pyke! Detaylı inceleme 555 Kanlı Rıhtım’ın öcüsü: Pyke! Detaylı inceleme b847a511170cb2ba

Bu içeriğimizde geçtiğimiz günlerde bir video ile gösterilen ve hemen ardından açıklanan League of Legends’in en yeni şampiyonu Pyke’a göz atacağız.

Öncelikle, bu yeni şampiyon her ne kadar destek şampiyonu olarak tanıtılsa da bu şampiyonun yetenekleri suikastçi yeteneklerine çok benziyor, hatta neredeyse bir suikastçi diyebiliriz. Fakat sözde işte destek şampiyonu. PBE’ye gelen güncellemeyle PBE oyuncuları şuanda Pyke’ı oynayabiliyorlar ve şampiyon ile ilgili oldukça fazla video paylaşıldı. Bu videoları izlediğinizde neden şampiyona suikastçi yeteneklerine sahip dediğimi çok iyi anlayacaksınız.

Tanıtım videosundan ve yetenek setinden anlaşıldığı üzere nişancıların yeni korkulu rüyası olacak Pyke, Kanlı Rıhtım’ın Öcü konumunda.

Kanlı Rıhtım’ın öcüsü: Pyke! Detaylı inceleme pyken

Şampiyonumuz tayfası tarafından ölüme terk edilmiş fakat bir hortlak olarak kendisini ölüme ter edenlerden öcünü almak için geri dönüyor! Suikast yetenek setine sahip Pyke, hedef belirleme, hedefe yoğunlaşmayı ve bu hedefi aradan çıkartmayı dört dörtlük yapıyor diyebiliriz. Dilerseniz şampiyonun kısaca hikayesinden de bahsettiğimize göre temel özelliklerine & istatistiklerine göz atalım.

 • Temel HP: 600
 • Level başı HP artışı: 110
 • Temel Mana: 380
 • Level başı Mana artışı: 50
 • Temel MR: 32
 • Level başı MR artışı: 1.25
 • Temel AD: 60
 • Level başı AD artışı: 2
 • Temel Zırh: 42
 • Level başı Zırh artışı: 4
 • Saldırı Hızı: .667
 • Level başı Saldırı Hızı artışı: 2.5
 • Hareket Hızı: 330
 • Saldırı Aralığı: 150

Karakterimizin görüntülerine ise genel olarak şöyle göz atabilirsiniz:

Kanlı Rıhtım’ın öcüsü: Pyke! Detaylı inceleme pyketoggle

Kanlı Rıhtım’ın öcüsü: Pyke! Detaylı inceleme pykerecall

Kanlı Rıhtım’ın öcüsü: Pyke! Detaylı inceleme pykeemotes

Kanlı Rıhtım’ın öcüsü: Pyke! Detaylı inceleme pykeauto

PASİF: BOĞULMUŞLARIN NEFESİ

Kanlı Rıhtım’ın öcüsü: Pyke! Detaylı inceleme pykepassive

Pyke rakipleri tarafından görülmediği zaman -örneğin çalıda-  kısa süre önce rakip şampiyonların ona verdiği hasarı hızla iyileştiriyor. Yani Pyke ile tek başınıza kaçarken aldığınız hasarı rakibe görünmeden iyileştirebilirsiniz. Ayrıca Pyke ilave canını ilave saldırı gücüne de dönüştürüyor.

Q: KEMİK ZIPKIN

Kanlı Rıhtım’ın öcüsü: Pyke! Detaylı inceleme pykeq1

Pyke’ın Q yeteneği iki farklı şekilde kullanılabiliyor. Birincisi, tek dokunuş yani basıp çekme şeklinde. İkincisi ise basılı tuttuğunuzda aktif hale geliyor. Bas çek ile Pyke önündeki rakipleri yaralayarak önemli ölçüde yavaşlatır böylece rakip yavaşlamışken ona yaklaşabilir ve daha hızlı hasar verebilirsiniz.

Basılı tutarak ise Pyke zıpkınını hazırlar ve fırlatır. Fırlattıktan sonra isabet ettirdiği ilk rakibi deşerek belli bir mesafe kendine çeker. Böylece rakiplerin siz Pyke oynarken kaçması neredeyse imkansız olacak!

W: HAYALET SULAR

Kanlı Rıhtım’ın öcüsü: Pyke! Detaylı inceleme pykew

Pyke hayalet sulara doğru dalar ve kamuflaja bürünür. Ayrıca W yeteneğini kullandığınızda birkaç saniye içinde hızla azalan önemli miktarda hareket hızını size kazandırır. Bu yetenek Pyke’ı orman oynadığınızda size baskın atmanız konusunda çok yardımcı olacağını söyleyebilirim. Çünkü bu yetenek ile koridorlara hiç görünmeden yaklaşabilirsiniz. Unutmadan, videoda da yer aldığı üzere W yeteneği totemlere de yakalanmıyor. Saldırmak veya yetenek kullanmak ise bu kamuflajı hemen sonlandırır.

E: KARANLIK GELGİT

Kanlı Rıhtım’ın öcüsü: Pyke! Detaylı inceleme pykee

Pyke atılarak arkasında bir boğulmuş hortlak bırakır. Bir gecikmenin ardından hortlak Pyke’a geri dönerek içinden geçtiği rakiplere hasar verir ve onları belli bir süre sersemletir – dondurur. Böylece E yeteneğini kullandığınızda karşı rakibi hareketsiz ve çaresiz bırakmış olacaksınız.

R: DERİNLERİN İNTİKAMI

Şampiyonun ultisini ilk gördüğümde Darius’un ultisine oldukça benzediğini fark ettim. Fakat ayrıntılı bir şekilde inceleyecek olursak Pyke’ın ultisinin Darius’un ultisinden daha iyi olduğunu açıkça görebiliriz.

Kanlı Rıhtım’ın öcüsü: Pyke! Detaylı inceleme pyker

Pyke X biçiminde bir bölgeye saldırarak şampiyonların üzerine sıçrar ve belli miktarda canın altındaki şampiyonları infaz eder.  X’in üzerinde olan ama infaz edilmeyen şampiyonlar, aynı miktarda hasar alır. Bir şampiyon X’in üzerinde katledildiğinde, buna en son katkı yapan takım arkadaşı da hedefi katletmiş sayılır ve katletme altını kazanır. Bu da sizden önce son vuruşu yapan kişinin “Kardeşim neden çalıyorsun?” demesini engellemiş olacak, ona giden katletme altını onu bir nevi susturacak diyebiliriz.

Şampiyonumuzun genel yetenekleri bu şekildeydi. Şimdi oyuna gelecek olan ilk skinine göz atalım.

Pyke Skin

Kanlı Rıhtım’ın öcüsü: Pyke! Detaylı inceleme 555001

Antik mısır görünümüyle bütünleşmiş karakterimizin bu skin görseli bana direkt olarak Azir’i anımsattı diyebilirim. Fakat şunu söylemeliyim ki karaktere hayran olduğum kadar bu skine de hayran kaldım. Karakter ve skin dört dörtlük! İşte skin görüntüleri:

Kanlı Rıhtım’ın öcüsü: Pyke! Detaylı inceleme pyke

Kanlı Rıhtım’ın öcüsü: Pyke! Detaylı inceleme unnamed file

Kanlı Rıhtım’ın öcüsü: Pyke! Detaylı inceleme pyketoggle 1

Kanlı Rıhtım’ın öcüsü: Pyke! Detaylı inceleme pyker 1

Kanlı Rıhtım’ın öcüsü: Pyke! Detaylı inceleme pykee 1

Kanlı Rıhtım’ın öcüsü: Pyke! Detaylı inceleme pykew 1

Kanlı Rıhtım’ın öcüsü: Pyke! Detaylı inceleme pykeq2

Kanlı Rıhtım’ın öcüsü: Pyke! Detaylı inceleme pykeq1 1

Kanlı Rıhtım’ın öcüsü: Pyke! Detaylı inceleme pykeauto 1

Kanlı Rıhtım’ın öcüsü: Pyke! Detaylı inceleme pykerecall 1

Pyke nerede oynar?

Pyke, temel olarak Destek şampiyonu olarak tanıtıldığı için, şampiyonu Destek olarak oynayabilirsiniz. Fakat yeteneklerden de görebileceğiniz üzere Pyke’ı Destek oynamak yerine, Solo geçebilir veya Jungle dönebilirsiniz. Şahsen şampiyon TR sunucusuna geldiğinde orman oynamayı düşünüyorum diyebilirim. Bir sonraki şampiyon tanıtımında & incelemesinde görüşmek dileğiyle. Kendinize iyi bakın, çok fazla feedlemeyin!

Abdullah KESKİN
League of Legends'e 2. sezonda katılan ve 3. sezonunda bırakan Atabeyi, Sezon 8'in gelmesiyle League of Legends serüvenine kaldığı yerden devam etme kararı almıştır. O günden beridir suikastçi şampiyonlarla içli dışlı. Şu sıralar gereğinden fazla Vi oynuyor.

Şampiyon ve skin indirimi: 18 – 21 Mayıs

Previous article

Şampiyon ve skin indirimi: 22-25 Mayıs

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir