Yasuo Yetenek Seti

Belki de bildiğinizi sanıyorsunuz?

Yasuo
Günahkâr Kılıç 
 6300   975
Zorluk: 

 

Merhaba sihirdarlar. Çoğumuz Yasuo’nun yetenek setini biliyoruz veya bildiğimizi sanıyoruz. Gelin çoğunuzun bildiğini sandığı veya bilmediği Yasuo’nun yetenek setini beraber inceleyelim.

 Pasif – Avarenin Yolu: Yasuo’nun Kritik Vuruş İhtimali iki katına çıkar. Ek olarak, Yasuo hareket ederken, bir yandan da kalkan oluşturur. Bir şampiyondan ya da canavardan hasar aldığında, kalkan devreye girer.

Q yeteneği – Çelik Fırtına: İleri fırlayarak bir hat üstündeki tüm rakiplere hasar verir.
İsabet halinde, birkaç saniyeliğine bir Yaklaşan Kasırga yükü verir. 2 yük biriktiğinde, Çelik Fırtına’nın yolladığı hortum havaya savurur.

Çelik Fırtına normal saldırı muamelesi görür ve normal saldırıları güçlendiren her şeyle birlikte güçlenir.

İleri fırlayarak 20/45/70/95/120 (+100% Saldırı Gücü) Fiziksel Hasar verir. İsabet halinde 6 saniyeliğine bir Yaklaşan Kasırga yükü verir. 2 yük biriktiğinde, Çelik Fırtına’nın yolladığı hortum havaya savurur.
Çelik Fırtına normal saldırı muamelesi görür: Kritik vuruş yapabilir, isabet etkilerini uygular, kitle kontrolüyle yarıda kesilebilir; ayrıca bekleme ve kullanım süresi saldırı hızı ile azalır. Atılırken gerçekleştirilirse, Çelik Fırtına daire şeklinde vurur.

W yeteneği – Rüzgâr Duvarı: Oluşturduğu hareketli duvar, 4 saniyeliğine rakiplerden gelen tüm atışları engeller.

E yeteneği – Atılgan Kılıç: İleri atılarak hedef rakibin içinden geçer ve ona 60/70/80/90/100 (+60% Yetenek Gücü) (+20% ek Saldırı Gücü) Büyü Hasarı verir. Yeteneğin her kullanımı, bir sonraki atılışın taban hasarını %25 arttırır (en fazla +%50).Aynı rakip üstünde 10/9/8/7/6 saniye boyunca yeniden kullanılamaz. Eğer Çelik Fırtına (Q yeteneği) atılma sırasında kullanılırsa daire biçiminde bir alana isabet eder.

yeteneği – Son Nefes: Havadaki bir rakip şampiyonun yanında belirerek ona fiziksel hasar verir ve bölgede bulunan tüm havadaki rakipleri havada tutar. Azami Akış verir ama Yaklaşan Kasırga’nın tüm yüklerini sıfırlar. Bunun ardından, Yasuo’nun kritik vuruşları ortalama bir süre boyunca önemli miktarda ilave zırh delme elde eder.

 

Yasuo’nun yetenekleri (skilleri) böyleydi. Eğer Yasuo’yu daha önce hiç oynamadıysanız önce antrenman modunda veya botlarla deneyip, sonrasında normal veya dereceli oyuna giriniz. Bu hepimiz için sağlıklı olacaktır. Bir sonraki yetenek seti tanıtımlarında görüşmek üzere hoşça kalın!

“Adalet dediğin havalı bir sözcük sanki.”

DAHA FAZLA
Sett Yetenek Seti